Information Technology
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Empty ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από OpenExecutor Παρ Δεκ 07, 2007 9:49 pm

Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το topic γιατί πιστεύω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον και ότι μας αφορά όλους άμεσα.
Έτσι λοιπόν θέτω σε όλα τα μέλη αυτού του σύντομα εκπληκτικού φόρουμ τις παρακάτω σκέψεις-ερωτήσεις-προβληματισμούς.

1.Νομίζετε ότι το Πρόγραμμα Σπουδών της ΕΠ είναι ικανοποιητικό?
2.Νομίζετε ότι με το πτυχίο της ΕΠ μπορείς να βρείς εύκολα δουλειά μετέπειτα ή θα καταλήξεις να πουλάς παγωτά στους Εσκιμώους?
3. SOS Σε ποιο κλάδο σκοπεύετε/θέλετε να εργαστείτε αν πάρετε το πτυχίο και γιατί?
Κλάδος:πχ. Κρυπτογραφία και Ασφάλεια Δεδομένων, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Πληροφοριακά Συστήματα, Διοικητικό στέλεχος επιχείρησης κλπ
Λόγος: π.χ. καλή πληρωμή, ενδιαφέρον, εύκολη επαγγελματική αποκατάσταση, έχω μέσο κλπ)
4. Πιστεύετε ότι το πτυχίο της ΕΠ επαρκεί από μόνο του για να βρεις δουλειά στον κλάδο μας?
5. Πιστεύετε ότι το πτυχίο της ΕΠ μας προσφέρει ευελιξία?
6. Ποιες δυσκολίες πιστεύετε ότι έχουμε να αντιμετωπίσουμε στην εύρεση εργασίας σαν απόφοιτοι της ΕΠ?

Γράψτε πρώτα τους αριθμούς των ερωτήσεων που θέλετε να απαντήσετε και μετά γράψτε την απάντηση σας.
Μπορείτε να προσθέσετε και δικές σας ερωτήσεις.

Περιμένω τις απαντήσεις σας...
OpenExecutor
OpenExecutor
Ψαρωμένος
Ψαρωμένος

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 35
Location : Thessaloniki - Nekrotafeia - 3os tafos deksia
Humor : Το παπάκι πάει στην ποταμιά.
Registration date : 20/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Κομπιουτεράκιας
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση:

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Empty Απ: ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από krystalia Σαβ Δεκ 08, 2007 12:56 am

1. Μέχρι τώρα καλό είναι το πρόγραμμα σπουδών αν και πιστεύω ότι ίσως θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις κλάδο (Οικονομικό/Πληροφορική) αν και αυτό το κάνεις έμμεσα με την επιλογή μαθημάτων (υπάρχει έτσι η δυνατότητα να σταθμίσεις τα οικονομικά με τα προγραμματιστικά κάτι που οι κλάδοι δε σου προσφέρουν)!
2. Ελπίζω να μην καταλήξω να πουλάω παγωτά με τους Εσκιμώους αν και μία γνωριμία με το βόρειο σέλας θα είχε αρκετό ενδιαφέρον…!
3. Θα με ενδιέφερε η Κατασκευή ιστοσελίδων αλλά αυτό θα φανεί αργότερα! Μπορεί να αλλάξω ιδέες μέχρι εκείνη την ώρα!
4. Δεν ξέρω/δεν απαντώ!
5. Πριν μπω να πω την αλήθεια το πίστευα τώρα έχω αρχίσει να έχω τις αμφιβολίες μου!
6. …
krystalia
krystalia
Έμπειρος
Έμπειρος

Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 35
Registration date : 10/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Περίεργος
Αγαπημένος αριθμός: 12
Aγαπημένη φράση: Εσείς είστε εδώ??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης