Information Technology
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

+3
Prytanis
Xaxanoulis
apousiologos..!
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από apousiologos..! Τετ Νοε 21, 2007 11:06 am

....."Επόμενη στάση:Φάληρο","Επόμενη στάση:Εύζωνων",κοκ είναι κάποιες στάσεις για τις οποίες ακούω με το νέο σύστημα αναγγελίας στάσεων του ΟΑΣΘ. Αυτή η "γλυκιά" κατά τα άλλα φωνή της κοπελιάς σου σπάει ειλικρινά τα νεύρα, ειδικά όταν είσαι φορτωμένος για να πας στα ΚΤΕΛ ή όταν πας σπίτι πτώμα από τη δουλειά ή το πανεπιστήμιο, το λεωφορείο είναι τίγκα και η γιαγιά πλάι σου παραπονιέται για τον πολύ κόσμο..Και έχεις και τη έννοια να μη σε κλέψουν το πορτοφόλι ή το κινητό!!!!!!!.........Μετά από όλα αυτά, σκέφτομαι ότι ίσως η αναγγελία στάσεων στα αστικά είναι ένα βήμα ακόμη για να νιώσουμε πιο πολύ Ευρωπαίοι...Μήπως τώρα...μήπως;...να βάζαμε και κάνα παραπάνω λεωφορείο για να μην είμαστε "σαρδελίτσες παστώμενες";;;;;;...Λέω..μήπως;;;;;;;...........Καιρός είναι πια, εκτός από την υποτιθέμενη ευρωπαική κουλτούρα, να αποκτήσουμε επιτέλους και ευρωπαικές συγκοινωνίες!!!!!!!!!!!!!! Φιλάκια!!! Very Happy :tongue: Laughing
apousiologos..!
apousiologos..!
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ηλικία : 35
Location : το σπίτι μου (τώρα που έβαλα internet!!), αλλιώς να 'ναι καλά τα εργαστήρια της σχολής!!!!
Humor : ...Πλάκα με κάνεις!!!
Registration date : 05/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Χαρούμενος
Αγαπημένος αριθμός: 2
Aγαπημένη φράση: Σιγά μη χαλάσω τη ζαχαρένια μου για άτομα που δεν το αξίζουν....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Xaxanoulis Τετ Νοε 21, 2007 11:44 am

Μπο μποοοο.... Αγανακτησμένη είσαι εσύ! Καλά μωρέ τι να κάνουμε.. αλλαγές τέτοιου είδους είναι για να βοηθάνε την πλειοψηφία του κόσμου.! Άμα ήσουν ηλικιωμένη και δεν έβλεπες καλά θα σου έλεγα εγώ αν θα σου άρεζε.. Όταν θα δώσεις ραντεβού με ένα αγόρι και σου πει στην στάση "Ταδε" θα σου πω εγώ αν θα κάθεσαι να την ακούς προσεχτικά την κοπελίτσα για να μην χάσεις την στάση.. Άμα ήσουν τουρίστας και έψαχνες να κατέβεις στην καμάρα.. Άμα. Άμα...

Φιλάκια!! Very Happy
Xaxanoulis
Xaxanoulis
Φανατικός του Φόρουμ
Φανατικός του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 556
Ηλικία : 35
Location : In a galaxy far far away..! - Θεσσαλονίκη
Humor : Ψάχνω να το βρω!
Registration date : 10/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Κοινωνικός
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση: Θεικό!

http://george1989gr.home.services.spaces.live.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Prytanis Τετ Νοε 21, 2007 6:32 pm

στην αρχή πάθαμε πλάκα με το νέο αυτό σύστημα, όμως τώρα μας φαίνεται εκνευριστικό! κι εμένα όπως και πολλούς άλλους...

αλλά για τους ηλικιωμένους μια χαρά είναι!
Prytanis
Prytanis
Φανατικός του Φόρουμ
Φανατικός του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ηλικία : 35
Location : Στο γραφείο μου
Humor : Σαρωτικό
Registration date : 04/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Ονειροπόλος
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση:

http://www.uom.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από VBdev-mad Τετ Νοε 21, 2007 10:02 pm

Καλά, απο αυτό το topic φαίνεται ότι είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ. Και δε λέω....καμάρι και τιμή μας. Αλλά είναι συνηθισμένο το γεγονός να μας κάνουν ένα καλό και εμείς μετά να παραπονιόμαστε!! Βρίσκουμε συνέχεια και λέμε... δεν μας αρέσει το ένα, δεν μας αρέσει το άλλο.... Με το που το βάλουν έπειτα όλο παραπονιόμαστε! Δεν μας αρέσει! Να το βγάλουνε! Και ξέρετε γιατί? Γιατί στην Ελλάδα δεν γίνεται ποτέ προσεγμένη και σωστή δουλειά. Π.χ ο Γερμανός σε σχέση με τον Έλληνα.... μέρα με τη νύχτα. Όταν αναλάβει να φέρει μια αποστολή εις πέρας δεν θα σου την παραδώσει αν δεν βεβαιωθεί ότι χαρακτηρίζεται από κορυφαία ποιότητα και ακεραιότητα. Αντιθέτως οι Έλληνες είμαστε πανέξυπνοι, αλλά στη δουλειά μας..... ωχ έλα ρε αδελφέ! Και γιατί έκανα όλη αυτή την ανάλυση? Όχι για να σας σπάσω τα νεύρα....ούτε για να βγώ εκτός θέματος. Διότι αντί να συζητάμε για τις προχειροδουλειές που γίνονται και θα γίνουν τώρα με την κατασκευή (αντε να δούμε πότε) του μετρό, που οι δρόμοι στενεύουν, που έχουν ανοίξει τις τρύπες για τη μεταφορά καλωδίων και αγωγών, που περνάς από τα εργοτάξια και εργάτες δεν βλέπεις, καθόμαστε και συζητάμε για το πόσο μας σπάει τα νεύρα η αναγγελία στάσεων!!! Πραγματικά...αυτό μας φταίει? Συγγνώμη, αλλά έπρεπε να τα πω. Αν θέλετε να το συζητήσουμε θα ανοίξω και topic.

Υ.Γ Sofia, συμφωνώ μαζί σου, αλλά πιστεύω και εγώ με τη σειρά μου ότι είναι αρκετά χρησιμό για αυτούς που δεν γνωρίζουν τις στάσεις ή είναι μεγάλης ηλικίας.
VBdev-mad
VBdev-mad
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 105
Ηλικία : 35
Registration date : 05/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Αφηρημένος
Αγαπημένος αριθμός:
Aγαπημένη φράση: OK!

http://eos.uom.gr/~it0787

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από krystalia Παρ Νοε 23, 2007 1:37 am

Ρε Xaxanouli που τους είδες τους τουρίστες στη Θεσσαλονίκη? Έχω να πετύχω τουρίστα(ξένο εννοώ πάντα) κανα χρόνο. Πάντως η αλήθεια είναι ότι βοηθάει η αναγγελία και κυρίως στο κέντρο αν και μία φορά που έτυχε πραγματικά να χρειαστώ την αναγγελία δεν υπήρχε...!Το θέμα είναι ότι η αναγγελία δε μας κάνει περισσότερο Ευρωπαίους και ιδιαίτερα όταν κατεβαίνοντας από το λεωφορείο το εισιτήριο μας αντί να το πετάξουμε στον κάδο που είναι ακριβώς δίπλα μας το πετάμε κάτω!!! Αν έχετε άλλη γνώμη διορθώστε με! drunken
krystalia
krystalia
Έμπειρος
Έμπειρος

Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 35
Registration date : 10/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Περίεργος
Αγαπημένος αριθμός: 12
Aγαπημένη φράση: Εσείς είστε εδώ??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Peace Τρι Δεκ 11, 2007 12:02 pm

Πες τα ρε Sophie!!!Συμφωνώ μαζί σου!!!Ειδικά όταν υπάρχουν και κάτι μωρά μέσα στο αστικό και αρχίζουν να ωρίονται...Σου την βιδώνει αφάνταστα και μετράς τα δευτερόλεπτα που σου φαίνονται αιώνας...ΕΛΕΟΣ!!!!Πρέπει να μας σκέφτονται κι εμάς λίγο!
Εν τω μεταξύ την 1η φορά του μπήκα σε 31 και άκουσα στην αναγγελία στάσεων "Επόμενη Στάση Κέντρο Διερχομένων" δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω...Αν μπείτε, προσέξτε το!Έχει πολλή πλάκα!! Smile
Peace
Peace
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ηλικία : 35
Location : in Wonderland !!!
Humor : Ηαve I???
Registration date : 05/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Χαρούμενος
Αγαπημένος αριθμός: *13*
Aγαπημένη φράση: Είναι ελεεινός/ή ο/η τυπάς/ισσα....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Φίλος_του_Γιώργου Δευ Δεκ 31, 2007 7:02 pm

krystalia έγραψε:και ιδιαίτερα όταν κατεβαίνοντας από το λεωφορείο το εισιτήριο μας αντί να το πετάξουμε στον κάδο που είναι ακριβώς δίπλα μας το πετάμε κάτω!!! Αν έχετε άλλη γνώμη διορθώστε με! drunken
Εγώ προσωπικά το εισιτήριο δεν το πετάω ούτε κάτω, ούτε στον κάδο! Το δίνω σε όποιον μπαίνει. Εντάξει να είναι και στην ηλικία μας γιατί είναι φοιτητικό και να μην είναι κανας περίεργος!
Φίλος_του_Γιώργου
Φίλος_του_Γιώργου
Ψαρωμένος
Ψαρωμένος

Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ηλικία : 35
Registration date : 22/12/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: 50
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση:

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Prytanis Τετ Ιαν 02, 2008 4:17 pm

αυτό είναι και το καλύτερο, να δίνεις το εισητήριό σου σε κάποιον άλλο

πάντως η κάρτα λύνει τα χέρια ....πιστεύω να συμφωνείτε!Cool
Prytanis
Prytanis
Φανατικός του Φόρουμ
Φανατικός του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ηλικία : 35
Location : Στο γραφείο μου
Humor : Σαρωτικό
Registration date : 04/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Ονειροπόλος
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση:

http://www.uom.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Peace Παρ Ιαν 11, 2008 2:17 pm

Ναι γεγονός είναι ότι μας έχει εξυπηρετήσει πολύ η κάρτα γιατί δε χρειάζεται να έχεις στο μυαλό σου μόλις μπεις σε ένα λεωφορείο που είναι πήχτρα, "Πώς στην ευχή θα χτυπήσω τώρα το εισητήριο?".
ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! 632312
Peace
Peace
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ηλικία : 35
Location : in Wonderland !!!
Humor : Ηαve I???
Registration date : 05/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Χαρούμενος
Αγαπημένος αριθμός: *13*
Aγαπημένη φράση: Είναι ελεεινός/ή ο/η τυπάς/ισσα....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Prytanis Παρ Ιαν 11, 2008 3:38 pm

αν είναι πήχτρα το αστικό, πολύ απλά δεν χτυπάς εισητήριο, έτσι έκανα εγώ το Δεκέμβριο που δεν είχα κάρτα και σχεδόν κάθε πρωι στο 8 ήμασταν σαν σαρδέλες!!!
Prytanis
Prytanis
Φανατικός του Φόρουμ
Φανατικός του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ηλικία : 35
Location : Στο γραφείο μου
Humor : Σαρωτικό
Registration date : 04/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Ονειροπόλος
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση:

http://www.uom.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!! Empty Απ: ΑΣΤΙΚΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!!!!!!!

Δημοσίευση από Xaxanoulis Σαβ Ιαν 12, 2008 12:32 pm

Aμα είναι πήχτρα το λεοφωρείο αποκλείεται να μπει και ελεκτής..Πάντως καλό είναι να έχεις πάντα εισητήριο..

Για την κάρτα σίγουρα είναι πρακτική και πολύ συμφέρουσα αν κάποιος χρησιμοποιει το λεωφορείο πολλές φορές την μέρα..!Σίγουρα πιο πριν έδινα πολύ περισσότερα απο 12,5 ευρώ τον μήνα (όσο κάνει η φοιτητική κάρτα), άσε που μπορεί και κάποια φορά να μην είχα εισητήριο και να έτρεμα να ανέβω..!
Xaxanoulis
Xaxanoulis
Φανατικός του Φόρουμ
Φανατικός του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 556
Ηλικία : 35
Location : In a galaxy far far away..! - Θεσσαλονίκη
Humor : Ψάχνω να το βρω!
Registration date : 10/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Κοινωνικός
Αγαπημένος αριθμός: <Δώσε αριθμό>
Aγαπημένη φράση: Θεικό!

http://george1989gr.home.services.spaces.live.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης