Information Technology
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από Peace Παρ Απρ 11, 2008 9:27 am

Πώς να ξεχωρίσεις ένα μαφιόζο και πότε αυξάνονται οι πιθανότητες να…πεθάνεις? Τα 20 πράγματα που μάθαμε για τη ζωή, παρακολουθώντας κινηματογραφικές ταινίες. Μερικές φορές, το σινεμά έχει ιδιαίτερα επιμορφωτικό χαρακτήρα. Μας μαθαίνει νέα πράγματα για τη ζωή και τους ανθρώπους και έχει την τάση να αναιρεί την πραγματικότητα όπως εμείς την ξέραμε…

  • Πάντα βρίσκεις θέση πάρκινγκ ακριβώς έξω από το κτίριο που θέλεις να πας. Ακόμη κι αν είναι ώρα αιχμής στο κέντρο της Νέας Υόρκης…


  • Όλοι αφήνουν ρέστα στον ταξιτζή. Ακόμη και 50δόλαρα, τόσο large...


  • Όλες οι πόρτες μπορούν να παραβιαστούν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Αρκεί να έχεις μαζί σου μια πιστωτική κάρτα ή έναν συνδετήρα…


  • Αν εκεί που περπατάς σου έρθει όρεξη να χορέψεις, όλοι θα ξέρουν τα βήματα…


  • Αν ναυαγήσεις σε νησί, όλες οι γυναίκες θα είναι κουκλάρες...


  • Οι ειδήσεις της τηλεόρασης πάντα σε αφορούν…


  • Όλες οι βόμβες έχουν ρολόι για να ξέρεις σε πόση ώρα ακριβώς θα σκάσουν, για να μπορέσεις να τις απενεργοποιήσεις ακριβώς ένα δευτερόλεπτο πριν την έκρηξη...


  • Όλες οι γυναίκες ξυπνάνε βαμμένες, με το lip gloss να γυαλίζει στα χείλη τους και με το μαλλί λες και μόλις βγήκαν από το κομμωτήριο…


  • Ακόμη κι αν είσαι ξανθιά, μπορείς να προσγειώνεις ολόκληρο Boeing, ενώ όλοι οι υπόλοιποι είναι τραυματίες με τη βοήθεια μόνο του πύργου ελέγχου…


  • Αν είσαι αστυνόμος, την πιο δύσκολη υπόθεση της καριέρας σου θα τη λύσεις μόνο όταν βγεις στη σύνταξη. Ή αν είσαι καινούριος στο επάγγελμα. Μόνο τότε…


  • Κανείς ποτέ δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσει την τουαλέτα…


  • Τα αυτοκίνητα δε χρειάζονται ποτέ βενζίνη. Εκτός αν το θες για να ξεφύγεις και έχεις μείνει ταπί…


  • Μαφιόζοι είναι όλοι οι χοντροί με βραχνή φωνή και δαχτυλίδι στο μικρό δαχτυλάκι…


  • Όλοι εκτός από μένα είναι γενναίοι και βγαίνουν από την κρεβατοκάμαρά τους για να δούνε << τι είναι αυτός ο θόρυβος στις 4 το πρωί >>…


  • Την κατάλληλη στιγμή θα εμφανιστεί κάποιος που μπορεί να σε σώσει. Αν είσαι άντρας, αυτή θα είναι γυναίκα. Και θα είναι και θεά !!!...


  • Αν ακούσεις μυστήρια μουσική τότε κάτι πρόκειται να συμβεί…


  • Αν είσαι πολύ όμορφος θα πεθάνεις στα πρώτα
    λεπτά. Αν είσαι φυσιολογικός θα ζήσεις μέχρι το τέλος…



  • Αν δεν έχεις άλλες σφαίρες, μην το σκέφτεσαι, πέτα το όπλο σου. Πάντα βρίσκεις άλλο…


  • Μην κάνεις μπάνιο όταν είσαι μόνος. Αυξάνεις τις πιθανότητες να σε μαχαιρώσουν…


  • Ο άντρας πρωταγωνιστής αντέχει να περάσει ένα κάρο δοκιμασίες που περιλαμβάνουν πολύ ξύλο χωρίς να πονέσει καθόλου, αλλά όταν θα έρθει η ώρα να του καθαρίσει την πληγή η πανέμορφη παρτενέρ του θα δείξει με μορφασμούς ότι πονάει…
Ελπίζω να σας άρεσαν και δε νομίζω πως έχει κανείς αντίρρηση πως τα παραπάνω ισχύουν... Wink
Peace
Peace
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ηλικία : 35
Location : in Wonderland !!!
Humor : Ηαve I???
Registration date : 05/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Χαρούμενος
Αγαπημένος αριθμός: *13*
Aγαπημένη φράση: Είναι ελεεινός/ή ο/η τυπάς/ισσα....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Απ: Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από Kill_my_husbands Δευ Απρ 14, 2008 10:20 am

Ρε συ έχεις απόλυτο δίκιο... Ειδικά σε αυτό που όταν ξυπνάει μια γυναίκα είναι θεά χωρίς το μαλλί άνω κάτω και το βάψιμο τέλειο..
Έλεος!
Kill_my_husbands
Kill_my_husbands
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 35
Location : Οπουδήποτε!!!
Humor : Love is in the air!!
Registration date : 07/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Τεμπέλης
Αγαπημένος αριθμός: 11
Aγαπημένη φράση: Κάτσε λίγο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Απ: Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από krystalia Δευ Απρ 21, 2008 8:09 pm

Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει αλλά ακριβώς όταν αποφασίζουν να ανοίξουν την τηλεόραση τότε τυχαίνει να έχει ειδήσεις αλλά και την είδηση που τους ενδιαφέρει! Φαντασία να έχει ο άνθρωπος και όλα γίνονται!
krystalia
krystalia
Έμπειρος
Έμπειρος

Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 35
Registration date : 10/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Περίεργος
Αγαπημένος αριθμός: 12
Aγαπημένη φράση: Εσείς είστε εδώ??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Απ: Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από Kill_my_husbands Τρι Απρ 22, 2008 10:57 pm

Ναι ρε συ... απίστευτο αυτό μιλάμε.. να ψάχνουν κάτι και να το βρίσκουν αμέσως στην τηλεόραση ή στο ράδιο..!
Kill_my_husbands
Kill_my_husbands
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 35
Location : Οπουδήποτε!!!
Humor : Love is in the air!!
Registration date : 07/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Τεμπέλης
Αγαπημένος αριθμός: 11
Aγαπημένη φράση: Κάτσε λίγο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Απ: Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από Peace Δευ Μάης 05, 2008 7:40 am

Παιδιά αυτό στην Ελλάδα τουλ δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...!!Ακόμη κ αν γίνει συντονισμένη προσπάθεια...!!χαχα!
Peace
Peace
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ηλικία : 35
Location : in Wonderland !!!
Humor : Ηαve I???
Registration date : 05/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Χαρούμενος
Αγαπημένος αριθμός: *13*
Aγαπημένη φράση: Είναι ελεεινός/ή ο/η τυπάς/ισσα....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Απ: Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από Glyko Παρ Μάης 09, 2008 7:46 pm

Καλά αυτό με το βάψιμο και της γυναίκες έχει πολύ πλάκα..το σχολιάζω σχεδόν σε κάθε ταινία που βλέπω!!χαχα..
Glyko
Glyko
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ηλικία : 35
Location : Στον κόσμο μου
Registration date : 07/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Αφηρημένος
Αγαπημένος αριθμός: 8
Aγαπημένη φράση: Δεν είμαι πια παλικαράκι όπως ήμουν στα 80..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.... Empty Απ: Τα 20 πράγματα που συμβαίνουν μόνο στις ταινίες....

Δημοσίευση από Kill_my_husbands Παρ Μάης 16, 2008 12:43 pm

Και δεν είσαι η μόνη..
Kill_my_husbands
Kill_my_husbands
Σχετικά Νέος
Σχετικά Νέος

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 35
Location : Οπουδήποτε!!!
Humor : Love is in the air!!
Registration date : 07/11/2007

Ο χαρακτήρας μου!
Επίθετο που με χαρακτηρίζει: Τεμπέλης
Αγαπημένος αριθμός: 11
Aγαπημένη φράση: Κάτσε λίγο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης